Warszawska Nirvana – zespół Aberkane

Projekt Nisza/ Listopad 29, 2018/ Biografie

Brzmienie tego wyjątkowego zespołu jest wielką huśtawką nastrojów. Melancholia i spokój przeplata się z agresją i nierzadko depresyjną rozpaczą. Wszystkie teksty zostały napisane przez wokalistę. Czasem powstawały pod wpływem emocji czasem ciężkiej nocy. Jak sam twierdzi, czasem dopiero później dowiaduje się, o czym jest naprawdę. Poznajcie warszawską Nivane – Aberkane.

Zespół Aberkane to muzyczne połączenie grunge, post grunge, alternatywnego rocka z nutką metalu. Chłopaki pochodzą z Warszawy. Glowną inspiracją są takie zespoły jak NirvanaSoundgarden czy Sonic Youth. Lubią eksperymentować i szukać nowych brzmień. Wykonują tylko swoje autorskie kawałki. Skład tej wesołej gromadki tworzą: Kamil Fornal, Daniel Juszczyk, Mateusz Giermek, Bartek Banaszak oraz Piotr Żebrowski.

Początki zespołu sięgają 2016 roku. Pomysł stworzenia Aberkane narodził się w głowie wokalisty, który jest zafascynowany alternatywnym, amerykańskim brzmieniem lat 90. Wraz z gitarzystą solowym Danielem, nadali charakterystycznego motywu przewodniego. Dołączając do tego ciepłe brzmienia gitarzysty rytmicznego, ciężki przesterowany bass oraz grę na perkusji człowieka, dla którego obce są typowe schematy, wychodzi im właśnie owy zespół.

Na początku nie było kolorowo. Chęć odkrywania nowych granic muzycznych przytłaczał młody wiek członków zespołu Aberkane a co za tym idzie brak doświadczenia muzycznego. Pomimo wielu problemów, rozterek i rozstaniach po 1,5 roku skład zespołu wrócił do pierwotnej postaci z nieustającym młodzieńczym entuzjazmem oraz zaangażowaniem.

Aberkane ma na swoim koncie liczne koncerty w pubach między innymi w Choppers Club i 2 koła oraz na festiwalach w tym SZAFA 2018.

Od kilku miesięcy są w trakcie składania debiutanckiej płyty. A w oczekiwaniu na efekty można ich posłuchać na kanale na platformie YouTube.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*