Trochę kompromisu od Chaostream

Projekt Nisza/ Listopad 15, 2018/ Biografie

Projekt nisza wraca do Warszawy! W stolicy mamy już całkiem sporo zespołów, ale ciągle nam mało. Kolejny zespół z Warszawy stworzył „mieszankę” siedmiu charakterów, która sprawia wrażenie pozornego chaosu, lecz wszystko krystalizuję się w fuzji ciężkiego brzmienia i melodyjności. Obecny stan rzeczy jest pewnego rodzaju kompromisem pod każdym względem. Poznajcie zespół – Chaostream.

Chaostream to warszawski zespół, który tworzy muzykę progresywną z pogranicza rocka i metalu. Swoją inspirację czerpie z takich zespołów jak: Tool, Gojira, Nightwish. W skład zespołu wchodzi aż trzech wokalistów – Beata Kaludov, Maksymilian Walczak, Bartosz Długołęcki oraz dwóch gitarzystów – Radosław Kolago i Marcin Filipek, natomiast za sekcję rytmiczną odpowiedzialni są Michał Bartos i Michał Tobjasz.

Historia zespołu Chaostream rozpoczęła się w 2012 roku, a to wszystko za sprawą gitarzysty Radosława Kolago – autora większości tekstów i muzyki oraz perkusisty – Michała Tobjasza, którzy przyjmując na pokład gitarzystę Marcina Filipka zapoczątkowali  swój styl i brzmienie. W 2013 roku do składu dołączył wokalista Michał Rutkowski,  z którym zespół zajął trzecie miejsca w konkursie Fonografika Young Stage i piąte miejsce na Emergenza Festiwal.

Jednak prawdziwe trzęsienie ziemi przeszło przez Chaostream, kiedy w 2016 roku, szeregi opuścił Michał Rutkowski, a jego miejsce zajęło aż trzech wokalistów – Beata, Maks i Bartek. Pierwszy singiel zespołu nosi tytuł właśnie „Compromise”.  Zaprezentowany został 18 grudnia 2016 roku, po raz pierwszy w tym składzie, podczas premiery spektaklu „Peron W” w reż. Philippe Chauvin i Doroty Porowskiej w Wawerskim Centrum Kultury w Warszawie. Kolejnym sukcesem zespołu w obecnym składzie  było zdobycie 1 miejsca na Festiwalu „Gramy nad Prosną” w 2018 roku i dostania się do IV edycji Warsaw Comic Con. Najnowszy utwór „Placid Child”, na Siarczystej Liście Przebojów w Black Widow Radio, przez dwa kolejne notowania zajmował 1 miejsce.

Zespół Chaostream, wyjawił że pierwsza płyta LP ukażę się we wrześniu 2019 roku pod nazwą „A World To Embrace”, a zespół ruszy w trasę koncertową, promując swój pierwszy album.

Marzeniem zespołu Chaostream, jest zagranie jako support, przed zespołem KAT & Roman Kostrzewski, do którego może przyczynić się każdy z Was, wspomagając zespół w głosowaniu w I etapie eliminacji na Gostyńskie Rockowania Festival 2019 roku, organizowanym przez Gostyński Ośrodek Kultury Hutnik, a wspomniany występ jest jedną z głównych nagród.

Zapraszam do głosowania na Chaostream!

https://m.facebook.com/questions.php?question_id=502043293637559&hc_location=ufi

 

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*