Cerber – pies czy muzyk – oto jest pytanie

Projekt Nisza/ Sierpień 2, 2018/ Biografie

Wiele potu, krwi, rozczarowań i radości. Ani krzty kompromisu. Profesjonalny skład z krwi i kości złożony z ludzi, którzy ponad wszystko stawiają miłość do muzycznego rzemiosła, wolności i do rogatego. Poznajcie Cerber.

Cerber to olsztyński zespół łączący hardcore’ową brutalność, groove’a, sludge’owego ciężaru oraz alternatywnego melodyjnego grania. Ekipę tworzą: Wiśnia chorujący na gitaryzm oraz wokalizm, Alex – za to na basizm, a ostatni przedstawiciel kapeli to Smoluch, który choruje na bębnizm. Ich muzyka jest nietuzinkowa, energiczna, mocna, a teksty pozbawione są przyziemnych i nudnych tematów.

Zespół powstał w 2010 roku i został powołany do życia przez Wiśnię. Po krótkim czasie do niego i jego kolegi dołączył Tajny. Jednak po jego odejściu jego miejsce zajął Kres, a następnie został on zastąpiony przez Alex’a, którego teraz możemy usłyszeć. Po trzech latach istnienia zespołu również perkusista postanowił zrezygnować, ale szybko zastąpił go Smoluch i już został na dobre. Od początku swojego istnienia zagrali ponad sto koncertów u boku m.in Decapitated, Vader, Jinjer, Christ Agony, Obscure Sphinx, Virgin Snatch, Sceptic oraz wielu innych kapel.

Zespół Cerber to nie ogranicza się do ram jednego gatunku. Prezentuje muzykę, która stanowić ma odejście od modnych rozwiązań. Dominującą stylistyką jest sludge, jednak to tylko jeden z gatunków, jaki można tu odnaleźć. W obecnym dorobku zespół jest demo ‚Z prochu‚ z 2011, EP-ka „Mad At The Soul” oraz „Mammothian” obie z 2012.

Debiutancka płyta zespołu ukazała się w 2015 roku, a jej tytuł brzmi „Lust For Suffering„. Na albumie znajduje się dziesięć utworów, które prezentują głównie muzykę z gatunku metalu alternatywnego. Ciężkie, alternatywne brzmienie. Znajduje się na niej też parę numerów z poprzednich Ep-ek Cerbera – choćby „Mantra„, „My Tribe czy „Blizny„.

W tym roku Cerber wydał drugą płytę. Zatytułowaną „Śmiara„. Składa się ona z siedmiu kompozycji, które swoją rozpiętością zahaczają o hardcoresludge metal i alternatywę. Każdy utwór jest jak opowiadanie o zmaganiach. Klechdy o klątwach, bogach i rozkładzie. Jest owocem zmian, przeżyć, upokorzeń i cierpliwości — wszystkiego, co kształtuje CERBER jako zespół i jako indywidualne jednostki.

„Każdego wieczora grać tak, jakby jutra miało nie być.” Posłuchajcie ich muzyki tak, jakby to był ten ostatni raz. 😉

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*