O Projekcie

Muzyka nie od dziś nas zaskakuje. Istnieje wiele jej gatunków od muzyki klasycznej tworzonej przez Chopina, Beethovena, czy Bacha aż po rocka tworzonego przez takie legendy jak The Beatles, czy The Rolling Stones. Każda z tych odmian ma swoje podgatunki. Często twórcy miksują ze sobą kilka gatunków, tworząc swoje własne unikalne brzmienie.

Czym jest projekt nisza?

„Projekt nisza” to nowy, bliski memu sercu projekt, który ma pomóc zespołom, artystą i nie tylko. Chce pokazać światu, że istnieją naprawdę świetni muzycy, o których mało, kto słyszał. W każdy czwartek o godzinie 18:00 zajrzyj tutaj i odkryj świat muzyki na nowo. W premierowym artykule z 15 marca 2018 roku opowiedziałam wam o kapeli, która podbiła moje serce i odmieniła wiele w moim życiu. Wystarczyła chwila, bym wpadła w ich wolską dzielnicę.

Czego możecie się spodziewać?

Znajdziecie tutaj niszowych i alternatywnych artystów, o których wielki świat nie słyszał. Będą pojawiać się wywiady, w których artyści opowiedzą o tym, jak ciężko jest pogodzić pracę i pasję do muzyki. Pokażą, że mimo wielkiego talentu nie zawsze udaje się zostać sławną kapelą, a to wszystko przez mur, którym otoczony jest wielki świat muzyki. Znajdziecie też relacje z koncertów, festiwali, czy konkursów muzycznych. Opowiem wam o wielkich sukcesach, które dla większości okazałyby się błahostką i nic nieznaczącym faktem, a dla kogoś są sukcesem na miarę zdobycia K2 zimą.

Dlaczego powstał projekt?

Zainspirowana słowami i twórczością jednego z warszawskich zespołów postanowiłam połączyć dwie z moich licznych pasji i stworzyć coś większego. Nisza powstała również po tym, jak na własnej skórze przekonałam się, że świat jest zamknięty na nowych twórców, nie tylko muzycznych, ale również na malarzy czy pisarzy. Nikt cię nie chce, dopóki czegoś nie osiągniesz. Zanim nie pokażesz, że warto w ciebie zainwestować, jednak jak taka osoba za zaistnieć, pokazać się szerszej publiczności, skoro nikt im tego nie ułatwia? Co prawda nie sprawię, że po jednym moim artykule wszystkie kluby czy wytwórnie będą się zabijać, by współpracować z twórcami, ale mogę pokazać, co fajnego robicie dla przemysłu muzycznego.

Uważasz, że w twojej miejscowości jest kapela, piosenkarz albo sam masz zespół, którego powinien usłyszeć świat, napisz do nas na adres: projekt.nisza@gmail.com albo zajrzyj na nasz fanpage. Może to właśnie Ty pojawisz się w Projekcie Nisza. 😉