Łódzka nowość – The Bimbears

Projekt Nisza/ Październik 4, 2018/ Biografie

Młode zespoły mają utrudnione wejście na obecny rynek muzyczny, na którym znajduje się mnóstwo niszowych artystów. Im jednak się udało. A dlaczego? Inspiracje czerpią od takich zespołów jak: July Talk, The Black Keys, The Kills oraz Tame Impala. Poza muzycznym natchnieniem dla tej kapeli są książki Houllebecqa, filmy braci Coen, seriale True Detecitve oraz Californication. Poznajcie młody, od niedawna działający zespół – The Bimbears.

The Bimbears to nowo powstała łódzka kapela grający muzykę rockową. Korzenie muzyczne zespołu sięgają bluesa lat 60. oraz rocka psychodelicznego. Łączą to z nowoczesnym, wzbogaconym o elektronikę brzmieniem. Skład kapeli tworzy trójka przyjaciół, którzy grali ze sobą już wcześniej – Krzysztof Kołsut, Michał Deka, Robert Juzala oraz absolwenta Wydziału Wokalno-Aktorskiego – Zuzanna Klemańska.

Historia zespołu wzięła się od Krzyśka i Michała. Grali oni razem w rockowej kapeli Screamin‚ Dollz. Tworzyli muzykę z pogranicza lat 70′ i 80′, nawiązując muzycznie do takich zespołów, jak Guns n’ RosesThin Lizzy, KISS.

Jednak chłopaki postanowili odejść od tej konwencji i grać bardziej nowoczesną muzykę, z większą ilością elektroniki. Do projektu zaprosili Zuzę. Po różnych personalnych metamorfozach w lutym uformował się skład i projekt pod nazwą The Bimbears.

The Bimbeats są uczestnikiem programu „Start na granie” w radiowej Trójce, gdzie mieli przyjemność zaprezentować się w studio im. Agnieszki Osieckiej w Trójce. Zostaną wyemitowani w piątek 12 października po 22. Są również finalistami konkursu „Rockowanie organizowanego przez Łódzki Dom Kultury, w którym do zagrania mieli 2 covery Roberta Brylewskiego. Zespół zagrał w eksperymentalnym składzie i jest bardzo zadowolony z występu – „Uważamy, że nasze aranże były bardzo oryginalne.”

Koniecznie zajrzyjcie na ich profil na Facebooku!

2 Comments

  1. Hi there, after reading this awesome article і am too delighted to share my familiarity here ᴡith colleagues.

  2. I ⅼove it when foⅼks get together and share оpini᧐ns.
    Great site, continue the good work!

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*