Kawałek sera od zespołu Gorgonzolla!

Projekt Nisza/ Listopad 22, 2018/ Biografie

Miękki Camembert, znana wszystkim Gouda, ideał do makaronu to oczywiście Cheddar, ale jego twardy brat Ementaler też się nada. Mistrz pizzy to oczywiście Parmezan. Nie można zapomnieć o miękkim, dojrzewającym niebieskim serze pleśniowym, pochodzący z północnych Włoch. Samych serów znajdziemy jakieś cztery tysiące odmian, ale dziś trochę o innym serze, o warszawskiej Gorgonzolli.

Gorgonzolla pochodzi z Warszawy. Muzyka zespołu to mieszanka ciężkich riffów i szczerych tekstów, które na zmianę są melorecytowane, krzyczane i śpiewane na dwa wokale: męski i żeński. Grupa ma za sobą supportowanie takich zespołów jak: Luxtorpeda, KSU, Closterkeller, Kabanos i ZENEK. W skład kapeli wchodzą: Kinga Adamczak, Dominik „Kudłaty” Pajewski, Bogumił „Boogie” Panuciak, Michał „Ekspert” Szatanowski, Tomasz Mrozowicz, Piotr „Colin” Koliński.

Zespół Gorgonzolla powstał w 2009 rok, dzięki Dominikowi Pajewskiemu, Bogumiłowi Panuciaku i Andrzejowi Szugiero. Stworzyli projekt muzyczny, tylko z zamiarem wrzucania muzyki do sieci. To właśnie wtedy pojawiały się utwory „Czas Psychicznej Degradacji”, „Ćpunka”, „Eksploatowani” czy „Nie chcę być”. Po jakimś czasie do Gorgonzolli dołączyli bracia Michał i Kuba Szatanowscy oraz Piotr Koliński. Andrzej Szugiero wtedy przeszedł na stanowisko producenta zespołu, będąc nadal związanym z grupą. W tym składzie zespół rozpoczął próby w 2012 roku, przygotowując się do debiutanckiego koncertu.

7 kwietnia 2013 roku, na deskach klubu Indecks oficjalnie zaprezentował się zespół Gorgonzolla. Wydarzenie cieszyło się dość dużym zainteresowaniem, jednak doszło do zmian w składzie. Do kapeli dołączyli Michał Koter. Kilka udanych koncertów, zaowocowało coraz większym zainteresowaniem ludzi i wyczekiwaniem debiutanckiej płyty, na którą i tak trzeba było poczekać swoje. W  2014 roku do składu dołączyła Kinga Grądzka. W tym składzie zaczęło się pasmo sukcesów i małych zwycięstw Gorgonzolli. To wtedy zespół pojawił się na eliminacjach do festiwalu Luxfest, zdobył 3 miejsce na Przeglądzie Rykowisko i wystąpił wspólnie z Luxtorpedą.

W 2016 roku w końcu został domknięty materiał na debiutancki krążek „Eksploatowani”, który po dwóch miesiącach od premiery zaprowadził Gorgonzollę na 22. Przystanek Woodstock, a dokładniej na scenę Pokojowej Wioski Kryszny. Utwór „Renata G.” przez kilka tygodni utrzymywał się na Turbo Topie Antyradia, a kawałki „Wojna z samym sobą” i „Eksploatowani” były uznane za jedne z lepszych z płyty, przynajmniej przez Teraz ROCK. Na ścieżce zespołu pojawił się również Zenek Kupatasa z zespołu Kabanos, który w swojej audycji „Masarnia u Zenka” chętnie puszczał muzykę Gorgonzolli. Stąd była już prosta droga do wspólnych koncertów z Kabanosem na trasie „Do Góry Do Chmury Tour”.

Niestety, w 2017 roku z zespołu odeszła Kinga Grądzka, ale na szczęście na początku 2018 roku w składzie pojawiła się Kinga Adamczak, która szybko odnalazła się w stylistyce zespołu i po miesiącu prób stanęła z Gorgonzollą na deskach warszawskiego klubu Stodoła. W połowie 2018 roku, na pozycji basisty pojawił się Tomasz Mrozowicz, zastępując tym samym Michała Kotera. W tym składzie Gorgonzolla nagrywa album „Konsumpcja”.

Jak doczytaliście już do końca to zajrzyjcie na ich kanał na Youtube!

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*