Człowiek zakochany w dźwiękach – Stellarnotes

Projekt Nisza/ Wrzesień 13, 2018/ Biografie

Oficjalne podziękowanie oraz Twoje imię i nazwisko w książeczce płyty oraz na stronie www, Singiel „Idziemy przez Ogień” w formacie MP3, Dostęp do zamkniętej grupy na FB „Jazz, Funk & Rock ‚n’ Roll”, Płyta w formacie MP3, Wejściówka na debiutancki koncert, wlepki, koszulka, czapka, kubek, podkładka no i oczywiście płyta CD. To zaoferował nam pewien muzyk, którego macie okazje poznać. Przedstawiam wam Maćka, czyli Stellarnotes!

Stellarnotes, a tak naprawdę Maciej Szustak to młody muzyk ze Zduńskiej Woli. Istny człowiek orkiestra produkuje muzykę, śpiewa, gra na gitarze. Nie zamyka się też na jeden gatunek muzyczny. Jazz, rap, funk, rock’n’ roll, a nawet muzyka filmowa.„Moja historia związana z muzyką… Hmm. Od dziecka słuchając płyt taty AC/DC, Led Zeppelin zakochałem się w muzyce i tak do dzisiaj!” Jego historia zaczęła się, gdy miał 12 lat, wtedy sięgnął pierwszy raz za gitarę. Jednak jego debiut nagraniowy odbył się dopiero 5 lat później z zespołem, który założył.

Skład się wzięła jego miłość do muzyki? Najlepiej dowiedzieć się u celu, dlatego Maciek (Stellarnotes) udzielił mi wywiadu, a to był jedno z pytań. „Zamiłowanie do tego typu muzyki wzięło się zdecydowanie od nauczyciela jazzmana, który zawsze otwierał głowę na każdy rodzaj muzyki. Regularnie graliśmy utwory Milesa Davisa, więc naturalne było, że sięgnąłem po jego autobiografię, która otworzyła cały wszechświat muzyczny. W tej książce dowiedziałem się o naszym polskim geniuszu Michale Urbaniaku, który stał się dalszym przewodnikiem! Przestałem rozdzielać muzykę na kategorie, a dźwięki wciągnęły mnie bez reszty…”

W styczniu tego roku rozpoczęła się jego muzyczna przygoda. Stworzył fanpage Stellarnotes i postanowił wydać własną płytę. „Droga jak każda, była dość kręta, ale ważne, że doprowadziła do celu.” Wydanie Ep-ki, czy płyty nie jest wcale takie łatwe, dlatego Stellarnotes postanowił stworzyć akcje crowdfundingową na wspieram.to. Całe przedsięwzięcie przerosło oczekiwania Maćka. Udało się zebrać 261% ustalonego celu, czyli łącznie 15 711 zł.

Przygotowania do wydania płyty już trwają. Muzyka jest już nagrana, a niedawno Stellarnotes wysłał płyty do tłoczni. Gotowego albumu oraz debiutanckiego albumu możemy spodziewać się już w październiku. Ważne jest też to, że 5% sprzedaży z wszystkich materiałów w jego sklepie Maciek chce przekazać na ochronę środowiska. „Chcę, żeby od początku moja działalność artystyczna wspierała to, na czym mi najbardziej zależy. Od dziś, jeśli ktokolwiek kupi coś w moim sklepie, wspiera środowisko!”

Maciek spełnił swoje marzenie i zagrał obok swojego mistrza – Michała Urbaniaka. To dlaniego ogromny zaszczyt. Posłuchajcie utworu, do którego zaprosił go Michał – Red Bus!

 

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*